HABERLER
YENİ
En çok konut satılan ilçeler listesinde Esenyurt ve Çankaya zirveyi bırakmadı
Geçen yıl en çok konut satılan ilçeler listesinde Esenyurt 36 bin 234 adet konut satışıyla zirvede yer alırken, onu 27 bin 278 adetle Çankaya, 25 bin 283 adetle Keçiören,19 bin 976 adetle Mamak takip etti. İlk 10'da Ankara'dan 5, İstanbul, Antalya, Bursa, Gaziantep ve Konya'dan birer ilçe listede yer aldı. Nüfusu 150 binden fazla olan 163 ilçenin yer aldığı listede satış adedi 10 bini aşan ilçe sayısı 29 olurken, 3 ilçede de 1.000'in altında kaldı
YENİ
İmar Kanunu'nda yeni düzenleme!
22.01.2021
Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi TBMM'ye sunuldu. Görüşmeleri devam eden kanun teklifi ile İmar Kanunu'nda düzenlemeler yapılması amaçlanıyor.
YENİ
Gayrimenkul Yatırımı için Doğru Zaman mı?
Sık sık karşılaştığım sorulardan biri tasarrufların nasıl değerlendirilmesi gerektiği. Vatandaşlar haklı olarak birikimini enflasyona karşı korumaya, hatta çoğaltmaya uğraşıyor; bunun için de yol gösterebileceğim düşüncesiyle bana görüşlerimi soruyor.
YENİ
Yapı Denetim firmalarını yakından ilgilendiren tebliğ
Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği Kapsamında Yapılacak Tasarım Gözetimi ve Kontrolü Hizmetlerini kapsayan önemli bir tebliğ bugün ilan edildi.
YENİ
Demir Fiyatlarında Düşüş Başladı! Bir Ton İnşaat Demirinin İllere Göre Fiyat Listesi
Ocak 2021 döneminin ikinci yarısında başlayan demir fiyatlarındaki geri çekilme devam ediyor. Bir ton inşaat demirinin fiyatı düşerken piyasada oluşan genel durum ve inşaat demiri fiyatlarında ki son durum haberimizde. İşte illere göre inşaat demiri fiyat tablosu.

Toplam : 163 adet