BASINDAN HABERLER
YENİ
Son 5 Sene İçerisinde Ev, Arsa, İşyeri Alanlar, Satanlar Dikkat! Değer Artış Kazancı Vergisi Ödemeniz Gerekebilir
Değer artış kazancı vergisi için kritik uyarı geldi. Son 5 sene içerisinde ev alıp satan herkesi ilgilendiriyor! Kimler gelir vergisi kapsamında değer artış vergisi ödeyecek?
YENİ
İstanbul’da Kamuya Ait 50 Daire İhaleyle Satılacak! Muhammen Bedel Tablosu
İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yayımladığı duyuru ile konut satışı yapacağını ilan etti. Bakırköy, Küçükçekmece, Fatih, Beyoğlu ve Beylikdüzü konumlarında bulunan konutlar ile bir arsanın satışına dair tüm ayrıntıları derledik.
YENİ
İnşaat sektöründe dipten dönüş başladı!
2020'de verilen yapı ruhsat sayısı pandemiye rağmen artış kaydetti. Bu artışlarla birlikte sektör temsilcileri yeni projelerin raftan ineceği görüşünde.
YENİ
6 SORU 6 YANIT | Pandemi ofis kiralama sektörünü nasıl etkiledi?
COVID-19 salgını nedeniyle birçok ofis kullanıcısı, ev-ofis (home-office) ve dönüşümlü çalışma modeline geçerken pandemi sonrası dönemde ofis kullanımının nasıl değişeceği konusu, ofis pazarının ana gündem maddelerinden biri. Peki bu süreçte ofis kiralama hacmi düştü mü, pandemi sonrası ofis sektörünü neler bekliyor?
YENİ
TÜİK Yapı İzin İstastikleri 2020 Raporunu Yayımladı!
TÜİK Yapı İzin İstatistikleri 2020 raporunu yayımladı. İnşaat sektörü tarafından beklenen 2020 yılında verilen yapı ruhsatı ve yapı kullanma izin belgesi rakamları ilan edildi.
YENİ
Köy yerine kırsal mahalleler geldi!
Büyükşehir Belediyesi statüsüne sahip 30 ildeki 16 bin 220 köy ve 1053 belde mahalle yapıldı. Köy ve belde statüleri kaldırıldı. Peki yasa kapsamında yapılan düzenlemeler ne? İşte detaylar...

Toplam : 193 adet