2021 YILI İÇİN KONUT FİYATLARINA ZAM KAPIDA!

TÜİK İnşaat Maliyet Endeksi, Kasım 2020 raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre inşaat sektöründe maliyet yükselişi sürdü. Yaşanan yükselişin ardından müteahhitler tarafından uzun süredir dillendirilen konut fiyatlarına zam haberi de bir kere daha gündeme gelmiş oldu. 2021 yılında konut fiyatları ne olur, konut fiyatlarına zam var mı, ev fiyatı düşer mi, yükselir mi, inşaat maliyet endeksi yüzde kaç arttı?
Basından Haberler
12.01.2021
PAYLAŞ

2021 YILI İÇİN KONUT FİYATLARINA ZAM KAPIDA! 


Açıklanan rapor ile beraber özellikle de bina inşaat maliyet endeksi verilerinde yaşanan yükseliş bir kere daha konut fiyatlarına zam beklentisi konusunu gündeme taşıdı. Hatırlanacağı üzere müteahhitler özellikle de demir ve çimento fiyatlarına gelen zamlar sonrasında konut fiyatlarına zam açıklamasında bulunmuş ve 2021 yılında üretilecek olan sıfır konutlarda eski fiyatların artık mümkün olmayacağını dile getirmişti. 

Yeni açıklanan verilerle maliyet rakamlarında yaşanan yükselişin sürdüğü görülürken konut stokunu bitiren ve yeni üretmiş olduğu konutlardan satmaya başlayan müteahitteler tarafından 2021 yılına yayılmak sureti ile konut fiyatlarına kademeli olarak zamların yansıtılmaya başlanacağı dile getiriliyor. 


Kaynak: emlak365.com